Nedslag per kommune

KommuneNedslag per kvmNedslag i procentAntal solgte
Albertslund--3
Allerød--2
Assens7319,11%7
Ballerup1.3236,67%5
Billund3524,26%6
Bornholm4847,36%19
Brøndby--4
Brønderslev6979,95%13
Dragør--2
Egedal8845,23%10
Esbjerg5084,76%28
Fanø--1
Favrskov7406,03%11
Faxe96911,25%8
Fredensborg1.2816,81%9
Fredericia5554,81%11
Frederiksberg--1
Frederikshavn5646,33%21
Frederikssund1.0867,17%8
Furesø1.2305,80%10
Faaborg-Midtfyn5897,04%10
Gentofte2.7899,28%13
Gladsaxe1.5597,02%12
Glostrup--1
Greve1.0806,54%13
Gribskov1.0497,63%9
Guldborgsund80212,84%7
Haderslev7038,02%11
Halsnæs--2
Hedensted7969,06%9
Hele landet8947,47%1.089
Helsingør1.3047,17%15
Herlev--3
Herning5665,62%23
Hillerød9476,05%10
Hjørring5767,12%22
Holbæk9609,59%16
Holstebro6185,70%6
Horsens7306,85%23
Hvidovre1.3146,99%9
Høje-Taastrup9725,97%8
Hørsholm6102,70%7
Ikast-Brande87110,32%8
Ishøj--1
Jammerbugt4977,42%10
Kalundborg93910,99%15
Kerteminde--3
Kolding9998,46%15
København1.5486,30%29
Køge9336,79%13
Langeland--1
Lejre--4
Lemvig4728,54%5
Lolland--2
Lyngby-Taarbæk2.0197,82%10
Læsø--1
Mariagerfjord83911,27%5
Middelfart1.07210,04%7
Morsø--4
Norddjurs--4
Nordfyns--4
Nyborg--3
Næstved7147,53%15
Odder9086,92%7
Odense8526,62%22
Odsherred87912,09%8
Randers7256,47%18
Rebild--4
Ringkøbing-Skjern6319,19%13
Ringsted9468,06%6
Roskilde1.1766,40%21
Rudersdal1.9577,62%15
Rødovre1.6008,15%11
Samsø--3
Silkeborg1.50911,21%12
Skanderborg1.0786,77%9
Skive6249,62%5
Slagelse9369,94%16
Solrød-4
Sorø1.07311,28%8
Stevns6716,50%6
Struer--2
Svendborg8597,71%20
Syddjurs6346,49%7
Sønderborg6176,78%16
Thisted5968,47%6
Tønder4177,40%5
Tårnby1.2446,41%6
Vallensbæk1.2587,14%5
Varde5566,56%9
Vejen6349,35%8
Vejle9008,20%15
Vesthimmerland4136,14%8
Viborg7807,62%19
Vordingborg80610,55%10
Ærø--1
Aabenraa5787,65%9
Aalborg8256,34%33
Aarhus1.1466,08%59


Tallene viser det gennemsnitlige nedslag per kvm, der er blevet givet på de handler, der har fundet sted i januar 2012. Det er kun kommuner med over 5 salg, der er medtaget.

Læs mere

Vilde boliger: Se Danmarks 10 dyreste landejendomme
22. februar 2018   ·   2 MIN

Salget af ejerlejligheder falder i de største byer
21. februar 2018   ·   3 MIN

Pristjek: Her får du mest sommerhus for pengene
20. februar 2018   ·   3 MIN

Har 60 plus mistet snusfornuften?
19. februar 2018   ·   3 MIN

Her er det dyrest at bo ved vandet
18. februar 2018   ·   2 MIN

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Afstemning


Boligsidens presseservice

Boligsiden A/S
Kronprinsensgade 6, 2.
1114 København K
Telefon: 70 27 49 99
Mail: presse@boligsiden.dk
CVR: 12375646